Shrimps Forever Shrimp Trace 100ml

Tükendi Shrimps Forever Shrimp Trace 100ml

Trace elementler ve mineraller tüm organizmalar için büyük önem arz ederler. Ayrıca bir çok metabolistik sürecin yanı sıra enzim üretiminde de mineral ve mikro elementlere ihtiyaç duyulur. Karideslerin kabuk değişim süreci de bu metabolistik sürece örnek gösterilebilir.Hayati önem taşıyan mineral ve trace elementlerin eksikliği durumunda canlılarımızda çeşitli hastalıklar, büyüme geriliği üreme problemleri ve hatta ölüm gözlemlenebilir. Sebepsiz yere öldüğünü düşündüğümüz karideslerimiz de bu sebeplerden ötürü ölmüş ya da hastalıkla savaşmada eksikliklerden ötürü güçsüz düşmüş olabilir. Karideslerin sürekli çeşitli objeleri, camı ve bitkileri tırtıklayarak mikroorganizmalarla beslendiğini biliyoruz. Unutulmamalıdır ki bu mikroorganizmaların da mineral ve elementlere ihtiyacı vardır. Mikroorganizmalardan yoksun bir akvaryumda yavru büyütmek çok güçtür. Hassas ya da üretimi zor diye nitelendirdiğimiz karides türlerinin yavruları dünyaya geldikten sonraki ilk bir kaç hafta mikroorganizmalarla beslenir ve bu sayede büyür gelişir. Yeterince beslenemeyen yavruların ölmeleri kaçınılmazdır. Yavrular kadar genç ve yetişkin karideslerin de bu mineral ve elementlere ihtiyaçları olduğunu görmekteyiz. 
Karidesler kendi vücutlarında mineral ve trace elementleri üretemezler. Bunları dışarıdan almak zorundadırlar. Verdiğimiz yemlerle canlılarımızın bu ihtiyaçlarının tamamını karşılamamız mümkün değildir. Suyumuzun mineral ve mikro elementlerce zengin olması karideslerimizin ihtiyacı olan bu mineral ve elementlere ulaşmasını sağlar. Shrimp Trace karideslerin ve akvaryum biyosisteminin ihtiyacı olan iz elementleri ihtiva eder. %100 organik şelasyon uygulanarak üretilmiştir.


Kullanımı
8 litreye akvaryum suyuna 1 ml ya da  40 litreye 5 ml şeklinde kullanılmalıdır. ilk kullanımda tüm akvaryuma, sonraki kullanımlarda değişim suyuna önerilen dozlarda kullanınız.

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
  • Ürün Kodu: 3002
  • Stok Durumu: Tükendi
  • 40,00TL
  • KDV Hariç: 33,90TL

Etiketler: Shrimps Forever Shrimp Trace 100ml